rondel

#pieczywo, #bagietki, #drożdże, #oliwa z oliwek, #Thermomix

11 kwietnia 2023

NAJNOWSZE PRZEPISY

WITAM NA BLOGU MADE BY MYCHA

Witajcie na nowej odsłonie mojego bloga. Część z Was pewnie trafiła tutaj z bloga http://mojemalekucharzenie.blogspot.com/

Postanowiłam przenieść bloga na inna platformę, aby móc z Wami lepiej się dzielić swoimi pomysłami i ułatwić Wam przeglądanie bloga na telefonach i tabletach. 

Jako, że jest to moja pierwsza strona proszę o wyrozumiałość ;) 

Bagietki pszenne II

Szybkie w przygotowaniu bagietki.

#przepis autorski

Składniki

Na 3 bagietki:

  • 10 g świeżych drożdży

  • 300 g mąki pszennej + 1 łyżka

  • 150 ml ciepłej wody 

  • 2 łyżki oliwy z oliwek

  • 1 łyżeczka soli

  • 1 płaska łyżeczka cukru

Sposób przygotowania

Wykonanie tradycyjne:

Do ciepłej wody pokruszyć drożdże, dodać cukier i łyżkę mąki, dokładnie wymieszać. Odstawić na 15 minut do wyrośnięcia. Mąkę przesiać, dodać do niej zaczyn, sól, oliwę z oliwek, dokładnie wyrobić. Ciasto przełożyć na oprószony mąką blat, podzielić na 3 równe części. Z każdej z nich uformować bagietkę. Przełożyć na oprószona mąką blachę do bagietek. Przykryć bawełnianą ściereczką, odstawić na 30 minut w ciepłe miejsce do podwojenia objętości. Wyrośnięte bagietki naciąć ostrym nożykiem. Piekarnik nagrzać do 220ºC (termoobieg). Na dole piekarnika umieścić drugą blachę wypełniona wodą. Jak piekarnik osiągnie pożądaną temperaturę wsadzić bagietki, piec 15 minut. Studzić na kratce.

 

Wykonanie w Thermomixie:

Do czystego i suchego naczynia miksującego dać wodę, cukier, pokruszyć drożdże, podgrzać 2 minuty/37ºC/obr. 3. Dodać mąkę, sól i oliwę z oliwek, wyrobić 2 minuty/ikona kłosa (funkcja wyrabianie). Ciasto przełożyć  na oprószony mąka blat, podzielić na 3 równe części. Z każdej z nich uformować bagietkę. Przełożyć na oprószona mąką blachę do bagietek. Przykryć bawełnianą ściereczką, odstawić na 30 minut w ciepłe miejsce do podwojenia objętośc. Wyrośnięte bagietki naciąć ostrym nożykiem. Piekarnik nagrzać do 220ºC (termoobieg). Na dole piekarnika umieścić drugą blachę wypełniona wodą. Jak piekarnik osiągnie pożądaną temperaturę wsadzić bagietki, piec 15 minut. Studzić na kratce.

Galeria

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

Media Społecznościowe: