Media Społecznościowe:

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

Galeria

Wykonanie tradycyjne:

Mąkę przesiać, zrobić w niej wgłębienie, pokruszyć do niego drożdże. Zalać 2-3 łyżkami ciepłej wody, delikatnie wymieszać. Odstawić na 15 minut. Dodać resztę składników, dokładnie wyrobić ciasto. Przykryć bawełnianą ściereczką, odstawić w ciepłe miejsce do podwojenia objętości. Wyrośnięte ciasto podzielić na równych 6 części. Z każdej uformować bułkę, układać na wyłożonej papierem do pieczenia blasze. Przykryć bawełnianą ściereczką, odstawić na około 20 minut do ponownego wyrośnięcia. Wyrośnięte bułki naciąć ostrym nożykiem. Piec w piekarniku nagrzanym do 180ºC (góra-dół) przez 35 minut.

 

Wykonanie w Thermomixie:

Do czystego i suchego naczynia miksującego pokruszyć drożdże, dodać ciepłą wodę, mąkę i sól, wyrobić 2-3 minuty/ikona kłosa (funkcja wyrabianie). Ciasto zostawić w naczyniu miksującym na 45 minut. Wyrośnięte ciasto przełożyć na oprószony mąką blat, podzielić na równych 6 części. Z każdej uformować bułkę, układać na wyłożonej papierem do pieczenia blasze. Przykryć bawełnianą ściereczką, odstawić na około 20 minut do ponownego wyrośnięcia. Wyrośnięte bułki naciąć ostrym nożykiem. Piec w piekarniku nagrzanym do 180ºC (góra-dół) przez 35 minut.

Sposób przygotowania

  • 460 g mąki pszennej

  • 280-300 ml ciepłej wody

  • 50 g świeżych drożdży

  • płaska łyżeczka soli

Składniki

Przepis znalazłam na stronie http://zpierwszegotloczenia.pl/.

Zdjęcia zachęciły mnie do zrobienia domowych bułek na śniadanie i do pracy.

Moje "przedziałki" zaginęły podczas pieczenia ;)

Bułki z przedziałkiem

Witajcie na nowej odsłonie mojego bloga. Część z Was pewnie trafiła tutaj z bloga http://mojemalekucharzenie.blogspot.com/

Postanowiłam przenieść bloga na inna platformę, aby móc z Wami lepiej się dzielić swoimi pomysłami i ułatwić Wam przeglądanie bloga na telefonach i tabletach. 

Jako, że jest to moja pierwsza strona proszę o wyrozumiałość ;) 

WITAM NA BLOGU MADE BY MYCHA

NAJNOWSZE PRZEPISY

05 września 2020

#bułki, #pieczywo, #drożdże, #Thermomix

rondel