Media Społecznościowe:

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

Galeria

Wykonanie tradycyjne:

Do dużej miski dać łyżkę mąki, miód, pokruszyć drożdże, zalać wszystko ciepłą wodą. Dokładnie wymieszać. Odstawić na 15 minut do podwojenia objętości. Do zaczynu przesiać resztę mąki pszennej, mąkę żytnią razową, dodać sól, dokładnie wyrobić mikserem z końcówką haka. Ciasto przykryć bawełnianą szmatką, odstawić na godzinę. Wyrośnięte ciasto przełożyć na oprószony mąką blat, uformować bochenek. Przełożyć go do wyłożonej papierem do pieczenia blachy. Przykryć bawełnianą ściereczką, odstawić na 30 minut do ponownego wyrastania. Piec 35 minut w piekarniku nagrzanym do 180ºC (góra-dół). Po tym czasie wyciągnąć chleb z foremki, usunąć papier do pieczenia, piec jeszcze 10 minut. Studzić na kratce.

 

Wykonanie w Thermomixie:

Do naczynia miksującego wlać ciepłą wodę, dodać miód, pokruszone drożdże, mąkę pszenną, mąkę żytnią razową oraz sól, wyrobić 3 minuty/ikona kłosa (funkcja wyrabianie). Ciasto przełożyć do miski, przykryć bawełnianą szmatką, odstawić na godzinę. Wyrośnięte ciasto przełożyć na oprószony mąką blat, uformować bochenek. Przełożyć go do wyłożonej papierem do pieczenia blachy. Przykryć bawełnianą ściereczką, odstawić na 30 minut do ponownego wyrastania. Piec 35 minut w piekarniku nagrzanym do 180ºC (góra-dół). Po tym czasie wyciągnąć chleb z foremki, usunąć papier do pieczenia, piec jeszcze 10 minut. Studzić na kratce.

Sposób przygotowania

  • 300 g mąki pszennej + 1 łyżka

  • 100 g mąki żytniej razowej

  • 15 g świeżych drożdży

  • 1 łyżeczka miodu

  • 300 g ciepłej wody

  • 1,5 łyżeczki soli

Składniki

Kolejny chleb pszenno-żytni.

Przepis ze strony https://domowysmakjedzenia.pl/.

Odrobine go przerobiłam ;)

Chleb pszenno-żytni II 

Witajcie na nowej odsłonie mojego bloga. Część z Was pewnie trafiła tutaj z bloga http://mojemalekucharzenie.blogspot.com/

Postanowiłam przenieść bloga na inna platformę, aby móc z Wami lepiej się dzielić swoimi pomysłami i ułatwić Wam przeglądanie bloga na telefonach i tabletach. 

Jako, że jest to moja pierwsza strona proszę o wyrozumiałość ;) 

WITAM NA BLOGU MADE BY MYCHA

NAJNOWSZE PRZEPISY

27 marca 2021

#chleb, #pieczywo, #drożdże, #mąka żytnia, #Thermomix

rondel