Media Społecznościowe:

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

Galeria

Wykonanie tradycyjne:

Masło rozpuścić. Do dużej miski dać łyżkę mąki, 5 g cukru, pokruszyć drożdże, zalać wszystko 240 ml delikatnie podgrzanej wody. Dokładnie wymieszać. Odstawić na 15 minut do podwojenia objętości. Do zaczynu przesiać resztę mąki, dodać sól oraz rozpuszczone masło, dokładnie wyrobić mikserem z końcówką haka. Ciasto przykryć bawełnianą szmatką, odstawić na godzinę.  Wyrośnięte ciasto podzielić na 3 równe części, uformować każdą w kulę, włożyć jedną za drugą do wysmarowanej tłuszczem formy keksowej. Przykryć wilgotną ściereczką kuchenną, odstawić w ciepłe miejsce na około 1 godzinę. Piec około 30 minut w piekarniku nagrzanym do 180ºC (termoobieg). Studzić na kratce.

 

Wykonanie w Thermomixie:

Do naczynia miksującego wlać wodę, dodać pokruszone drożdże, cukier, masło pokrojone na kawałki, mąkę i sól. Wyrobić 3 minuty/ikona kłosa (funkcja wyrabianie). Pozostawić w naczyniu miksującym do wyrośnięcia na ok. 1 godzinę. Ciasto podzielić na 3 równe części, uformować każdą w kulę, włożyć jedną za drugą do wysmarowanej tłuszczem formy keksowej. Przykryć wilgotną ściereczką kuchenną, odstawić w ciepłe miejsce na około 1 godzinę. Piec około 30 minut w piekarniku nagrzanym do 180ºC (termoobieg). Studzić na kratce.

Sposób przygotowania

  • 240 g wody

  • 10 g świeżych drożdży

  • 5 g cukru 

  • 30 g masła 

  • 500 g mąki pszennej + 1 łyżka

  • 5 g soli

Składniki

Domowy chleb tostowy  bez wszystkich konserwantów najlepszy ;)

Przepis ze strony https://cookidoo.pl/ .

Chleb tostowy

Witajcie na nowej odsłonie mojego bloga. Część z Was pewnie trafiła tutaj z bloga http://mojemalekucharzenie.blogspot.com/

Postanowiłam przenieść bloga na inna platformę, aby móc z Wami lepiej się dzielić swoimi pomysłami i ułatwić Wam przeglądanie bloga na telefonach i tabletach. 

Jako, że jest to moja pierwsza strona proszę o wyrozumiałość ;) 

WITAM NA BLOGU MADE BY MYCHA

NAJNOWSZE PRZEPISY

01 września 2020

#chleb, #pieczywo, #tosty, #drożdże, #Thermomix

rondel