rondel

#nutella, #inne, #orzechy laskowe, #czekolada, #Thermomix

11 września 2020

NAJNOWSZE PRZEPISY

WITAM NA BLOGU MADE BY MYCHA

Witajcie na nowej odsłonie mojego bloga. Część z Was pewnie trafiła tutaj z bloga http://mojemalekucharzenie.blogspot.com/

Postanowiłam przenieść bloga na inna platformę, aby móc z Wami lepiej się dzielić swoimi pomysłami i ułatwić Wam przeglądanie bloga na telefonach i tabletach. 

Jako, że jest to moja pierwsza strona proszę o wyrozumiałość ;) 

Domowa nutella

Jeśli ta kupna nutella taka niezdrowa jest, to trzeba było ja czymś zastąpić.

Przepis znalazłam na stronie  https://cookidoo.pl/.

Składniki

  • 90 g cukru

  • 100 g orzechów laskowych

  • 100 g gorzkiej czekolady (50% kakao)

  • 70 g masła

  • 100 g mleka

Sposób przygotowania

Wykonanie tradycyjne:

Orzechy laskowe podprażyć na suchej patelni, zdjąć skórkę. Cukier zmielić w malakserze. Dodać orzechy, rozdrobnić. Dodać pokrojoną na kawałki czekoladę, rozdrobnić. Masło wraz z mlekiem, podgrzewać na małym ogniu, aż do rozpuszczenia się masła. Wszystkie rozdrobnione składniki dać do masy mleczno-maślanej, dokładnie wymieszać. Przełożyć do słoika, ostudzić. Przechowywać w lodówce. (Masa jest bardzo płynna, ale tężeje po ostygnięciu w lodówce).

 

Wykonanie w Thermomixie:

Orzechy laskowe podprażyć na suchej patelni, zdjąć skórkę. Do czystego i suchego naczynia miksującego wsypać cukier, zmielić 10 sekund/obr. 10. Dodać orzechy, rozdrobnić 20 sekund/obr. 10. Dodać pokrojona na kawałki czekoladę, rozdrobnić 15 sekund/obr. 8. Dodać masło i mleko, podgrzewać 3 minuty/50ºC/obr. 2. Przełożyć do słoika, ostudzić. Przechowywać w lodówce. (Masa jest bardzo płynna, ale tężeje po ostygnięciu w lodówce).

Galeria

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

Media Społecznościowe: