rondel

#wafle, #desery, #kakao, #mleko w proszku, #Thermomix

09 listopada 2020

NAJNOWSZE PRZEPISY

WITAM NA BLOGU MADE BY MYCHA

Witajcie na nowej odsłonie mojego bloga. Część z Was pewnie trafiła tutaj z bloga http://mojemalekucharzenie.blogspot.com/

Postanowiłam przenieść bloga na inna platformę, aby móc z Wami lepiej się dzielić swoimi pomysłami i ułatwić Wam przeglądanie bloga na telefonach i tabletach. 

Jako, że jest to moja pierwsza strona proszę o wyrozumiałość ;) 

Wafle czekoladowe

Uwielbiam wafelki czekoladowe.

Długo szukałam dobrego nadzienia czekoladowego.

Aż w końcu przepis na niego znalazłam na stronie https://www.zdrowystyljoanny.pl/

Składniki

  • 4 wafle

  • 200 g masła

  • 3 łyżki kakao

  • 8 łyżek mleka

  • niecałe 0,5 szklanki cukru

  • 6 łyżek mleka w proszku

Sposób przygotowania

Wykonanie tradycyjne:

Wszystkie składniki (oprócz mleka w proszku) włożyć do miski. Miskę umieścić nad garnkiem z gotującą się wodą. Dokładnie mieszać, aż wszystko się rozpuści i połączy ze sobą. Przestudzić. Wymieszać z mlekiem w proszku na jednolitą masę. Przekładać wafle. Odstawić w zimne miejsce do zastygnięcia obciążając na górze deską. Przed podaniem pokroić na kwadraty lub trójkąty.

 

Wykonanie w Thermomixie:

Do czystego i suchego naczynia miksującego wsypać cukier, dodać mleko i masło pokrojone na kawałki, gotować 8 minut/100°C/obr. 2. Zdjąć pokrywę naczynia miksującego, pozostawić na 15 minut do przestygnięcia. Nałożyć pokrywę naczynia miksującego, wymieszać bez założonej miarki 3 minuty/obr. 3, w tym czasie stopniowo wsypywać mleko w proszku wymieszane z kakaem przez otwór w pokrywie naczynia miksującego. Dokładnie wymieszać za pomocą kopystki. Przekładać wafle. Odstawić w zimne miejsce do zastygnięcia obciążając na górze deską. Przed podaniem pokroić na kwadraty lub trójkąty.

Galeria

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

Media Społecznościowe: