rondel

#wafle, #desery, #mleko w proszku, #kokos, #Thermomix

26 stycznia 2022

NAJNOWSZE PRZEPISY

WITAM NA BLOGU MADE BY MYCHA

Witajcie na nowej odsłonie mojego bloga. Część z Was pewnie trafiła tutaj z bloga http://mojemalekucharzenie.blogspot.com/

Postanowiłam przenieść bloga na inna platformę, aby móc z Wami lepiej się dzielić swoimi pomysłami i ułatwić Wam przeglądanie bloga na telefonach i tabletach. 

Jako, że jest to moja pierwsza strona proszę o wyrozumiałość ;) 

Wafle kokosowe

Długo szukałam dobrego nadzienia do domowych wafli kokosowych.

Aż w końcu znalazłam go na stronie https://aniagotuje.pl/

Odrobinę go przerobiłam ;)

Składniki

  • 1 wafel

  • 50 g masła

  • 20 g wiórek kokosowych

  • 60 ml mleka

  • 2 czubate łyżki cukru

  • 60 g mleka w proszku

  • 1 łyżka soku z cytryny

Sposób przygotowania

Wykonanie tradycyjne:

Do małego rondelka dać mleko, cukier i masło. Podgrzewać na małym ogniu, co jakiś czas mieszając. Lekko przestudzić. Wymieszać z mlekiem w proszku na jednolitą masę. Na końcu wsypać wiórki kokosowe i dodać sok z cytryny, wymieszać. Przekładać wafle. Odstawić w zimne miejsce do zastygnięcia. Przed podaniem pokroić na kwadraty lub trójkąty.

 

Wykonanie w Thermomixie:

Do czystego i suchego naczynia miksującego wsypać cukier, dodać mleko i masło pokrojone na kawałki, podgrzewać 2 minuty/50°C/obr. 2. Zdjąć pokrywę naczynia miksującego, pozostawić na 10 minut do przestygnięcia. Nałożyć pokrywę naczynia miksującego, wymieszać bez założonej miarki 1 minutę/obr. 3, w tym czasie stopniowo wsypywać mleko w proszku wymieszane z wiórkami kokosowymi przez otwór w pokrywie naczynia miksującego. Na końcu dodać sok z cytryny. Dokładnie wymieszać za pomocą kopystki. Przekładać wafle. Odstawić w zimne miejsce do zastygnięcia. Przed podaniem pokroić na kwadraty lub trójkąty.

Galeria

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

Media Społecznościowe: