rondel

#pancakes, #desery, #dżem, #marmolada, #nutella, #soda oczyszczona, #proszek do pieczenia, #cukier puder, #śmietanka 36 %, #Thermomix

11 grudnia 2021

NAJNOWSZE PRZEPISY

WITAM NA BLOGU MADE BY MYCHA

Witajcie na nowej odsłonie mojego bloga. Część z Was pewnie trafiła tutaj z bloga http://mojemalekucharzenie.blogspot.com/

Postanowiłam przenieść bloga na inna platformę, aby móc z Wami lepiej się dzielić swoimi pomysłami i ułatwić Wam przeglądanie bloga na telefonach i tabletach. 

Jako, że jest to moja pierwsza strona proszę o wyrozumiałość ;) 

Pancakes na śmietance i mleku

Pyszne i szybkie pancakes.

W sam raz na wykorzystanie tego co zostało ;)

#przepis autorski

Składniki

  • 300 ml śmietanki 36 %

  • 250 ml mleka

  • 2 jajka

  • 250 g mąki pszennej

  • 1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia

  • 1 płaska łyżeczka sody oczyszczonej

  • 2,5 łyżki cukru

  • dżem / marmolada / domowa nutella (sposób przygotowania tutaj) / cukier puder (sposób przygotowania tutaj)

Sposób przygotowania

Wykonanie tradycyjne:

Mąkę, proszek do pieczenia, sodę oczyszczoną, cukier umieścić w misce, dokładnie wymieszać. Dodać śmietankę 36 %, mleko i jajka, dokładnie wymieszać na gładką, jednolitą masę. Odstawić na 20 minut. Na rozgrzaną i natłuszczoną patelnię nakładać porcje ciasta (2 łyżki ciasta = 1 pancakes). Smażyć na średnim ogniu, aż do powstania pęcherzyków powietrza.  Wtedy obracać na drugą stronę. Smażyć z drugiej strony na złoty kolor. Podawać z ulubionymi dodatkami.

 

Wykonanie w Thermomixie:

Do czystego i suchego naczynia miksującego wsypać cuier, zmielić 10 sekund/obr. 10. Cukier zgarnąć kopystką ze ścianek na dno naczynia miksującego. Dodać mąkę, jajka, śmietankę 36 %, mleko, proszek do pieczenia i sodę oczyszczoną, wymieszać 1 minuta/obr. 5. Ciasto przelać do innego naczynia. Odstawić na 20 minut. Na rozgrzaną i natłuszczoną patelnię nakładać porcję ciasta (2 łyżki ciasta = 1 pancakes). Smażyć na średnim ogniu, aż do powstania pęcherzyków powietrza. Wtedy obracać na drugą stronę. Smażyć z drugiej strony na złoty kolor. Podawać z ulubionymi dodatkami.

Galeria

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

Media Społecznościowe: