rondel

#racuchy, #desery, #kasza manna, #dżem, #marmolada, #nutella, #cukier puder, #olej, #Thermomix

16 września 2020

NAJNOWSZE PRZEPISY

WITAM NA BLOGU MADE BY MYCHA

Witajcie na nowej odsłonie mojego bloga. Część z Was pewnie trafiła tutaj z bloga http://mojemalekucharzenie.blogspot.com/

Postanowiłam przenieść bloga na inna platformę, aby móc z Wami lepiej się dzielić swoimi pomysłami i ułatwić Wam przeglądanie bloga na telefonach i tabletach. 

Jako, że jest to moja pierwsza strona proszę o wyrozumiałość ;) 

Racuchy z kaszy manny 

Kolejna wersja racuchów z kaszy manny.

Przepis znalazłam na stronie https://aniagotuje.pl/.

Składniki

  • 200 g kaszy manny

  • 200 g mleka

  • 2 jajka

  • 3 łyżki cukru

  • olej do smażenia

  • dżem / marmolada / domowa nutella (sposób przygotowania tutaj) / cukier puder (sposób przygotowania tutaj)

Sposób przygotowania

Wykonanie tradycyjne:

Kaszę mannę wsypać do miski, zalać mlekiem. Dokładnie wymieszać, odstawić na minimum 30 minut. Żółtka oddzielić od białek, utrzeć z cukrem. Dodać do kaszy manny, przemieszać. Białka ubić na sztywną pianę, delikatnie domieszać do reszty składników. Na rozgrzaną i natłuszczoną patelnię nakładać porcje ciasta. Smażyć na złoty kolor z obydwu stron. Podawać z tym na co mamy ochotę.

 

Wykonanie w Thermomixie:

Na pokrywę naczynia miksującego postawić miskę, odważyć do niej kaszę mannę, dodać mleko, dokładnie wymieszać, odstawić na minimum 30 minut. Żółtka oddzielić od białek, odstawić. Do czystego i suchego naczynia miksującego dać napęczniałą kaszą mannę, żółtka i cukier, wymieszać 25 sekund/obr. 5. Ciasto przełożyć do miski, odstawić. Umyć i powycierać naczynie miksujące. Założyć motylek. Wlać białka, ubijać 2 minuty/obr. 3.5. Zdjąć motylek. Pianę przełożyć do miski z ciastem, delikatnie domieszać do reszty składników. Na rozgrzaną i natłuszczoną patelnię nakładać porcje ciasta. Smażyć na złoty kolor z obydwu stron. Podawać z tym na co mamy ochotę.

Galeria

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

Media Społecznościowe: