Media Społecznościowe:

Strona zrobiona w kreatorze stron internetowych WebWave

Galeria

Wykonanie tradycyjne:

Przesiać mąkę, dodać do niej tłuszcz, posiekać dokładnie nożem. Dodać cukier i serki. Zagnieść ciasto. Zawinąć w folię spożywczą i odstawić na 2 godziny do lodówki. Na oprószonej mąką stolnicy rozwałkować ciasto na grubość około 5 mm. Wycinać kółka. Na środek każdego z nich położyć po trochu marmolady i zlepić. Ułożyć je na posmarowanej tłuszczem blasze. Piec w piekarniku nagrzanym do 180ºC (termoobieg) około 20 minut. Po upieczeniu i ostygnięciu posypać cukrem pudrem.

 

Wykonanie w Thermomixie:

Do naczynia miksującego dać serki Danio, miękkie masło/margarynę, cukier waniliowy i mąkę, wyrobić 3 minuty/ikona kłosa (funkcja wyrabianie). Zawinąć w folię spożywczą i odstawić na 2 godziny do lodówki. Na oprószonej mąką stolnicy rozwałkować ciasto na grubość około 5 mm. Wycinać kółka. Na środek każdego z nich położyć po trochu marmolady i zlepić. Ułożyć je na posmarowanej tłuszczem blasze. Piec w piekarniku nagrzanym do 180ºC (termoobieg) około 20 minut. Po upieczeniu i ostygnięciu posypać cukrem pudrem.

Sposób przygotowania

  • 250 g margaryny / masła

  • 2 małe serki homogenizowane Danio (po 140 g każdy)

  • 380 g mąki pszennej

  • 2 łyżeczki cukru waniliowego

  • marmolada

Składniki

Ochota na małe co nieco mnie nie odpuszcza.

I tak powstał przepis na proste rogaliki miniaturki. 

U mnie rogaliki zamieniły się w  pierożki ;)

Rogaliki miniaturki

Witajcie na nowej odsłonie mojego bloga. Część z Was pewnie trafiła tutaj z bloga http://mojemalekucharzenie.blogspot.com/

Postanowiłam przenieść bloga na inna platformę, aby móc z Wami lepiej się dzielić swoimi pomysłami i ułatwić Wam przeglądanie bloga na telefonach i tabletach. 

Jako, że jest to moja pierwsza strona proszę o wyrozumiałość ;) 

WITAM NA BLOGU MADE BY MYCHA

NAJNOWSZE PRZEPISY

18 września 2020

#rogaliki, #desery, #marmolada, #serek, #Thermomix

rondel